Одржана 49. редовна сједница Владе Брчко Дистрикта
5.5.2010. године. Влада Брчко дистрикта БиХ је на 49. редовној сједници одобрила нацрте закона о електронској исправи и електронском потпису. Текстови ових законских рјешења су рађени по узору на сличне законе у окружењу и за њих су прибављене све потребне сагласности надлежних органа, те ће бити упућени у скупштинску процедуру.
24.5.2010.
Законом о електронској исправи уређује се право органа власти Брчко дистрикта Босне и Херцеговине, правних лица, самосталних предузетника и физичких лица на употребу електронске исправе у пословним радњама и дјелатностима, те у поступцима који се воде пред надлежним органима у којима се електронска опрема и програми могу примјењивати у изради, преносу, пријему и чувању информација у електронском облику, правна ваљаност електронске исправе, те употреба и промет електронске исправе. Законом о електронском потпису уређује се употреба електронског потписа у правном промету, управним, судским и другим поступцима, као и права, обавезе и одговорности правних лица, самосталних предузетника и физичких лица у вези са електронским сертификатима на територији Брчко дистрикта Босне и Херцеговине.
Амандмани на Нацрт закона о измјенама и допунама Закона о предшколском васпитању и образовању Брчко дистрикта БиХ су подржани, а односе се на дјецу с посебним потребама. У ову категорију дјеце сврстана су дјеца с препрекама у учешћу у настави и посебно надарена дјеца, те је закључено да се раздвоје у двије категорије и да стручњаци одреде примјерене термине. Овим законским актом је установљено 150 часова обавезне наставе у предшколском образовању, а недостају казнене одредбе за родитеље, односно стератеље ако не испоштују ову норму. И овај приједлог ће бити упућен у скупштинску процедуру.
Влада Брчко дистрикта је прихватила и Правилник о начину и условима за подстицај у пољопривредној производњи за 2010. години.
Подстицај у пољопривредној производњи ове године намијењен је за подстицање развоја биљне и сточарске производње, те капиталне инвестиције.
Максималан износ подстицаја који један корисник може остварити по једној врсти производње или капиталној инвестицији износи 30.000 КМ, а за више врста производњи или капиталне инвестиције износи 60.000 КМ.